"Без замовчування: екологія, війна, жінка, діти"

19.04.2019 - 14:00 до 15.05.2019 - 12:15

19 квітня о 14:00 відкрилася виставка соціального та екологічного плакату учасників міжнародної трієнале «4thBlock».

Що це за виставка?
Виставка соціального та екологічного плакату учасників міжнародної трієнале «4thBlock». Цей проект був започаткований Олегом Векленко майже 30 років тому як відповідь художника на Чорнобильську трагедію, учасником ліквідації якої він був. Через свій особистий досвід в Чорнобилі, тема моральної відповідальності перед загрозою нових техногенних катастроф, забрудненням навколишнього середовища, стала центральною у житті та мистецтві Олега Векленка. Так з’явилась ідея організувати міжнародну виставку плакатів «4thBlock», названу «на честь» того самого четвертого реактора.
Перша виставка була відкрита у 1991 році та присвячена п'ятій річниці Чорнобильської трагедії. Це започаткувало традицію і з тих пір кожні три роки дизайнери зі всього світу надсилають свої плакати, щоб взяти участь у заході. 
У 2018 році була відкрита ювілейна десята трієнале «4thBlock». Світ не стоїть на місці й виставка еко-плакату давно переступила межі однієї теми. У 2018 році учасники відповідали своїми роботами на актуальні екологічні, соціальні, культурні виклики часу. Були розкриті загальні проблеми екології нашої планети: забруднення ґрунту, води, повітря, глобальне потепління та ін. Висвітлювалися питання миру та війни, прав жінки та дітей, жорстоке та експлуататорське відношення до тварин. Підняті питання не просто характеризують наш час, а означують майбутнє, наш вибір яким йому бути. 
Структура експозиції.
Кожен з відвідувачів може пройти власний шлях відкритих дизайнерами тем, крокуючи за слідами по колу. Візуальною мовою мистецтва розкриваються питання взаємовідносин людини та тваринного світу, краси природи та її уразливості, війни та миру, жінки у сучасному світі, дитячої беззахисності. Пройшовши цей шлях ми не отримаємо готових рецептів, вичерпних відповідей, але побачимо погляд інших та сформуємо свої відношення та враження.
Окрім плакатів, глядачеві до роздумів будуть надані дописи-пояснення, роздуми та емоції різних людей. Ця виставка – діалог з кожним, вона не наказує чи повчає, а, скоріше, запитує. Саме тому на виході ми ставимо для вас знаки питання. 
А які ваші сліди? Що ви хочете/можете сказати іншим, світу?