Лауреат премії І.Ю. Рєпіна 2019 року.

15.07.2019 - 15:15 до 10.08.2019 - 15:15

У 2019 році в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» перемогу здобув відомий харківський кераміст Владимир Шаповалов .

Володимир Петрович Шаповалов не тільки знаний художник (член Національної спілки художників України), а й досвідчений педагог (завідувач лабораторії кераміки у Харківській державній академії дизайну і мистецтв Новини ХДАДМ), що сформував цілу плеяду молодих митців.

Стиль художника унікальний та пізнаваний, він синтезує в собі традиційні автентичні ноти східної філософії, сучасні постмодернові пошуки та щиру любов до природи та матеріалу.

Речі створені руками майстра сповнені особливого глибокого сенсу, що протидіє утилітарному та споживчому відношенню до предметів. Кожен з них – це своя історія і запит до нас зупинитися, роздивитися, подумати, відчути.

Керамічні витвори Володимира Шаповалова близькі по суті східному відношенню до життя, якому властиве спокійне та шанобливе розглядання та ставлення до речей, обмін енергією. На відміну від європейської традиції в якій існувала жорстка ієрархія між «гідним» високим мистецтвом та утилітарним прикладним.

Працюючи з матеріалом майстер підкреслює його природність, глина стає первородною землею, глазурі – відбитком часу, а дерев’яні та залізні кріплення та ручки немов фрагменти з минулого. Саме з цієї причини кераміка Володимира Шаповалова є позачасовою, не залежною від трендів та мод. Роботам майстра характерна невибаглива краса, природна «досконалість недосконалості»©.

Не дивлячись на те, що художник працює з глиною більшу частину свого життя, він не слідкує лиш второваними колись шляхами, а є невтомним експериментаторам та знаходиться у постійному пошуку. Різні техніки випалу, експерименти з фарбами, глазурями, солями, використання різних методів, та широка поліфонія тем.

В галереї Художньо-меморіального музею на тимчасовій виставці учасників та лауреатів рєпінської премії 2019 року представлені роботи Володимира Шаповалова різних років. Композиція в яку вплетені твори майстра створена самим автором.

Подивитися чарівну кераміку можна лиш обмежений час, бо виставка короткострокова. Поспішаймо насолодитися магією споглядання.