МІСТОк - Мирослав Радиш "Художне дерево"

04.12.2020 - 15:30 до 19.01.2021 - 15:30
Шановні відвідувачі, ми підготували для вас нові виставки і запрошуємо з 4 грудня 2020 року у виставкові зали Художньої галереї познайомитись з декоративно-ужитковим мистецтвом Західної України.
Гуцульщина була тим благодатним краєм, в якому зародилися й розвивалися різноманітні народні промисли. Обробка дерева та металу, ткацтво й вишивка, обробка шкіри та каміння тощо. Різьба по дереву була улюбленим заняттям пастухів. Рука у гуцула була легка, бо він не знав важкої праці коло ріллі та мав багато вільного часу під час випасу худоби, а взимку ще більше. Вікові традиції продовжують новітні митці.
Заслужений художник України Мирослав Радиш – художник-різьбяр та педагог, Майстер і Вчитель, філософ і патріот. Член Національної спілки художників України. Лауреат Всеукраїнської премії імені Катерини Білокур, премії імені Тетяни Яблонської, лауреат премії імені Юрія Шкрібляка в галузі декоративно-прикладного мистецтва.
Мирослав - провідний викладач-методист композиції та роботи в матеріалі на відділенні художнього дерева Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ Львівської національної академії мистецтв (заклад, який він закінчив в 1981році), завідувач циклової комісії художніх виробів з дерева та художнього ткацтва. Керівник цікавих та неординарних дипломних робіт.
З 1985 р. широко презентує свої творчі роздуми на виставках в багатьох містах України (в тому числі Коломиї, Івано-Франківську, Чернівцях, Львові, Києві), Польщі, Німеччини. Твори майстра зберігаються в музеях та приватних колекціях поціновувачів в Україні, Німеччині, Канаді та США. В Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського зберігаються понад 20 творів майстра.
Ви маєте унікальну можливість побачити на власні очі шедеври ужиткового мистецтва. На виставці представлено півсотні творів, це тарелі, свічники, скриньки, які наповнені філософським переосмисленням традицій гуцульського різьблення з використанням різноманітних технік, інкрустації бісером, жируванням металом, інтарсії шкаралупкою писанок та ін. Витоками духовності пращурів живиться його сакральна тематика: ручні хрести, аналої, свічники, процесійні хрести, іконографічні роботи, кіоти, храмові скриньки, інше церковне різьблене оздоблення.
Розмаїттям творчих спрямувань у художньому дереві, власними мистецькими творами Мирослав Радиш уособлює національну ідентичність.
Долучайтесь, будь ласка, до перегляду та милуйтесь прекрасним мистецтвом!
Підготувала Ольга Поманицька