ВІЙНА, ЩО НЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ.

19.05.2020 - 15:15 до 11.06.2020 - 14:15

Протягом кількох днів через мистецтво живопису ми торкнулися декількох періодів історії, пов’язаних з військовими конфліктами. Це Перша світова війна та Друга світова війна. Як бачимо в мирному сьогоденні, з надією передавані поколінням «пам’ятаємо», «більше не повторимо» не справджуються. Реальна оцінка подій завжди добряче відстає в історії. Маємо конфлікт на сході України, який триває вже сім років і встиг проникнути в життя всієї країни.
Сьогодні пропонуємо вашій увазі картини художника з с. Кам’яна Яруга Олексія Михайлова Alexei Mihailov , присвячені темі незавершеної війни на території України.
Олексій не має спеціалізованої художньої освіти, та малює змалечку. Художник працює у техніці живопису, йому подобається писати пейзажі, квіти з натури. Він приймає участь у пленерах, які проходять в Чугуєві. Його портфоліо складається з близько тисячі картин та етюдів. Багато робіт з краєвидами рідної Чугуївщини розійшлися серед поціновувачів не тільки в Україні, але й різних куточках світу.

З початком воєнних дій на території України до його живопису додалися ще й полотна присвячені цій темі. Яскраві мазки квітів уособлюють собою втрати країни на війні. Вони ж органічно поєднані з металом вбивчої техніки, витраченими гільзами та зруйнованими обрисами колись мирних споруд. Туманні ранки, сонячні дні, яскраві заходи сонця сповнені присутністю захисників, які постійно мають бути насторожі. А ще, акцентні кольори жовтоблакитного прапору, як символ неодмінної перемоги.
Олексій Михайлов відповів онлайн на декілька питань про його творчість.
- Олексію, чому обрали цю тему?
Моя творчість – це мій внесок у боротьбу України проти російської агресії. Шанувальники моїх картин – це люди, які розділяють мою думку та військові.
- Як обираєте, що будете малювати наступного разу? Чи все відбувається спонтанно?
Зазвичай, якщо має місце та чи інша подія, - в мене виникає ідея, яка знаходить своє відображення в роботах. Або роблю малюнки, шукаю цікаве рішення.
- Як ви розумієте, що картина завершена?
Картина завершена коли немає чого додати. Хоча інколи трапляється, що через деякий час я щось домальовую.
Тож, вашій увазі добірка робіт художника.

Підготувала Олена Тельнова

Віртуальна виставка: https://repin.in.ua/uk/gallery/virtualna-vistavka-viyna-shcho-ne-zakinchuietsya