Ніч музеїв-2012

Культурні заходи в рамках європейської акції "Ніч музеїв " 19 травня 2012 року відбулися в Чугуєві Харківської області. Художньо -меморіальний музей І.Ю.Рєпіна взяв участь в акції вдруге. Цього разу музейники підготували насичену програму в усіх відділах музею.

Свято стартувало на меморіальній садибі митця інтерактивною екскурсією під назвою « Екскурсію веде Ілля Рєпін ». Яскрава, емоційна розповідь, побудована на спогадах самого Іллі Юхимовича, розкрила перед відвідувачами світ дитинства і юності художника. Образом великого художника було наповнене кожне слово, кожен звук. У великій і світлій вітальні на столі парував самовар, духмяно пахла харківська булка, створюючи повне відчуття присутності господарів будинку.

Естафету музейної ночі підхопив краєзнавчий відділ музею, де була відкрита виставка-загадка «Світ забутих речей». На відміну від звичайної музейної експозиції, де кожен предмет забезпечений етикеткою і розповіддю екскурсовода, предмети на цій виставці супроводжували загадки-підказки. З їх допомогою можна було зрозуміти призначення предмета і відповідно розгадати його назву. Діти з ентузіазмом розгадували загадки і з цікавістю слухали пояснення батьків, а особливо бабусь і дідусів, які із задоволенням згадували молодість. А от у грі, присвяченій хронологічним датам з життя нашого міста, лідирувала дитяча аудиторія, яка частіше відвідує наш музей чи добре пам'ятає шкільні заняття. І тут вже діти допомагали дорослим заповнити таблицю з датами. Для тих, хто зміг виконати всі завдання, приємним сюрпризом стали призи у вигляді фотокопій дореволюційних листівок з видами Чугуєва.

В " Ніч музеїв" колектив Художньої галереї вирішив подарувати відвідувачам свято, але не у вигляді традиційної виставки, творчої зустрічі або літературно- музичніої вітальні, що вже звично і знайомо. Зовсім інше мистецтво, нові переживання та відчуття подарували глядачам АКТОРИ. Гостям музею була представлена ​​" Історія кохання" , спектакль з відеопрезентацією, музичним та кольоровим супроводом. Сміх, посмішки, а потім і сльози горя, і співпереживання головному героєві відчули глядачі за півтори години дійства, яке розгорнулося на сцені, спеціально спорудженій для цього спектаклю нашим постійним партнером "Агентством Валерія Бєлєвцова". Актори народного студентського театру Народної Української Академії «На Лермонтовській , 27» під гучні оплески і крики « браво! » були обдаровані квітами з рєпінської садиби.

Святковий настрій продовжила екскурсія по фотовиставці "Близьке ..." , проведена автором, відомим харківським фотохудожником Володимиром Оглобліним. Свято закінчилося, але відвідувачам ще довго не хотілося покидати стіни музею, який створив для них чарівну казку музейної ночі.

Экскурсия по выставке "Близкое"
Владимир Оглоблин - автор выставки "Близкое"
Выставка-загадка "Мир забытых вещей"
"Экскурсию ведет Илья Репин"
Спектакль "история любви"