Участь у Четвертому Всеукраїнському музейному фестивалі "Музеї і діти: дитячі програми, центри, музеї"

День перший

Цього разу наш музейний десант «висадився» на Четвертому Всеукраїнському музейному фестивалі "Музеї і діти: дитячі програми, центри, музеї".

Заходиш у приміщення Дніпропетровського національного історичного музею, а потрапляєш одразу у різні музеї України - саме такий перший конкурсний день, коли проходили презентації музейних міні-експозицій. Нас, музейників, деякі експозиції дійсно вразили - вразило те, як дехто вклав у декілька звичайних предметів глибокий сенс, як цікаво обіграли власну колекцію, як облаштували експозицію у технічному плані. Сподобалося, що поруч з дорослими свої експозиції представляли діти зі шкільних музеїв. Із цікавістю ознайомилися з виданнями інших музеїв. Звісно, поспілкувалися з колегами. А завтра вже будемо представляти наш музей Рєпіна на конкурсі музейного промоушена.

Другий конкурсний день, нарешті наша номінація - музейний промоушен. Виступили з презентацією проекту "Вітаємо, ми - ваш музей!". З цікавістю подивилися проекти інших музейників. Взагалі, вийшов не стільки конкурс, скільки обмін досвідом; ніякої конкуренції, тепла дружня атмосфера. Хвилювалися перед власним виступом, якже без цього; а ще й турбувалися про виступи колежанок, з якими встигли потоваришувати. 
Захід тривав доволі довго - 26 презентацій, але від цього він не став менш цікавим. Не кожен досидів до кінця, але ми вислухали усіх, тому з впевненістю можемо заявити, що в кожному з представлених музеїв є дитячі програми, які варті уваги.

Наступний робочий фестивальний день розпочався з круглого столу - обговорили особливості формування дитячих колекцій, після полудня перейшли до теми комп'ютерних технологій в музеях. Почули багато цікавого, почерпнули щось корисне для свого музею, поспілкувалися і порадилися з колегами.
А от ввечері почалося дещо чарівне. Спочатку ретроавтобусом дісталися до музею "Машини часу", де відчули себе у минулому - у тому гарному минулому, ніби з листівок з автівками. Цей самий автобус повернув нас до ДНІМ ім. Д.І. Яворницького, де розпочався захід "Ніч у музеї на біс". Якщо описувати усі ті позитивні емоції, які ми відчули протягом цього дійства, то не вистачить і доби, а якщо серйозно, то ми дуже вдячні нашим дніпропетровським колегам за такий захід. Ми брали участь у майстер-класах, слухали музику різних епох, перевдягалися - нарешті, відчули себе на місці відвідувачів і відпочили так, як безтурботні діти. Ця "Ніч у музеї" позбавила усієї фестивальної втоми і надала заряд бадьорості. Ще раз виказуємо велику подяку організаторам!

Все, завтра офіційне закриття фестивалю, а сьогодні просто відпочинок і дуже цікава екскурсія на острів Хортиця...

Фестиваль завершений, переможці і учасники нагороджені, з новими ідеями вирушаємо додому.