«Європа - погляд сучасних художників»

15.05.2021 - 15:00 до 15.06.2021 - 15:00
У Художній галереї музею готується відкриття виставки «Європа - погляд сучасних художників», приуроченої до Дня Європи.
У виставці приймають участь 18 художників з Харкова та Чугуєва. Кожен з них побував за межами України та щедро ділиться з глядачем набутими враженнями.
Яскравість олійних фарб, матовість пастелі, прозорість акварелі в поєднанні з художніми прийомами, занурять наших відвідувачів в атмосферу закордонних міст. Затяті мандрівники одразу впізнають пейзажі та архітектуру країн європейського союзу.
#АлінаХрапчинська познайомить з краєвидами Болгарії, Італії (Рим), Туреччини та чеським курортним містечком Карлові Вари, який користується популярністю у туристів завдяки своїм термальним водам.
#ОлегОмельченко занурить в архітектуру Данії. Замок Фредеріксборг — резиденція датських королів у місті Хіллерьод один із загальновизнаних шедеврів скандинавського ренесансу. Побудований королем Крістіаном IV на рубіжі XVI та XVII століття.
#ВячеславШуліка перенесе до Грузії – країни запаморочливих гір, безкрайнього моря, цілющого повітря, захоплюючої історії, п’янкого вина та неймовірно привітних людей. На полотнах зображені її регіони Сванетія, Імеретія. Автор приділив увагу Вірменії – країні з багатою та автентичною природою. Тут царює особлива енергія, яка зачаровує своєю гостинністю, історичною та культурною спадщиною.
#ОлександрСердюк запрошує на острів Кіпр, у середземноморське курортне місто Айя-Напа, відоме своїми пляжами. Головна пам’ятка міста - легендарний монастир. Він знаходиться на центральній площі Сеферіса в оточенні барів та клубів. В місцевих тавернах можна скуштувати щойно приготовані морепродукти, а пляж, який примикає до бухти Пантаху славиться своїм золотим піском. Острови Середземномор’я були обрані для створення картин і #ОльгаЄрофєєва.
Подружжя #ВалентинаКачина #СергійКачин, #ІгорЧеботов та #ОлексійБудник пропонують завітати на острів Тасос, який знаходиться неподалік Греції, в Егейському морі. В цьому гармонійному місці з яскравими пейзажами та стародавніми пам’ятками царює спокійна атмосфера. Острів обирають ті, хто любить тишу, живописну природу та історію. Це місце для спокійного та пізнавального відпочинку. До Греції античними образами Венери з акварелі відносять і картини #ОленаМоргунова.
#НаталяТретьякова знайомить з Турцію. Тут знаходиться маленьке місто Турунч з прекрасним однойменним пляжем. Він настільки чистий, що заслуговує особливої уваги. Розташований в маленькій красивій бухті та відмічений блакитним прапором. Це дуже живописна місцевість - краси місту додають чисельні пагорби, які вкриті густими лісами. Кожен любитель природи гідно оцінить незаймані цивілізацією місця.
#ІринаКривцова відтворила мальовничість Чорногорії. Місто Котор, розташоване біля вапняних скель гори Ловчен на узбережжі Адріатичного моря. У середньовічному Старому місті, оточеному захисною стіною, туристи знайдуть багато площ, звивистих вулиць та декілька романських храмів, в тому числі собор Святого Трифона. Сюди ж запрошує і #ВалентинаОлемпіюкВіннікова. Вона обрала одне з найживописніших місць Чорногорії, де розташувався жиловий комплекс «Montenegro Dreams», з вікон якого відкривається вигляд на море та знаменитий острів Святого Стефана.
#ТетянаІванова, яка крім своїх робіт представила полотна італійця Чесідіо ді Луціо, захоплюється Неаполем та островом Сардінія. Острів входить до складу Італії і відомий завдяки своїм піщаним пляжам та гірським ландшафтам з великою кількістю пішохідних стежок. На узбережжі острова можна побачити багато загадкових кам’яних будівель бронзової доби. По формі вони нагадують бджолині вулики та називаються курагами. Не дивлячись на достатність побутової техніки неаполітанці використують старий спосіб сушіння білизни на мотузці. Ці гірлянди простирадл та одягу, що розгойдуються просто посеред вулиць привертають увагу туристів, тож і вони знайшли відображення на картинах художниці.
Сестри #АллаХмель та #ГалинаХмель вподобали мотиви Франції та крихітної держави Монако на узбережжі Середземного моря, яка межує з нею. Монако відоме своїми шикарними казино, пристанню та етапом пристижної автогонки «Формула-1», який проходить на її вулицях.
#OленaКішкурно пропонує для огляду Венецію. Місто розташоване більш ніж на 100 невеличких островах в лагуні Адріатичного моря. Тут зовсім немає доріг, рух відбувається тільки каналами. Найпопулярніший – Гранд-канал. Вздовж нього розташовані численні палаци в готичному стилі та стилі епохи Відродження.
На виставці Ви зможете більш детально розгледіти красу живопису створеного художниками за тисячі кілометрів від України.
Не пропустіть запропонованої музеєм можливості побувати за кордоном та обрати місця для відвідування, як тільки будуть зняті карантинні обмеження.
Виставка почне працювати 15 травня. Презентація запланована на 22 травня. Слідкуйте за нашими анонсами.
Довідково:
День Європи відзначається в Україні відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року в третю суботу травня (у 2021 році це 15 травня). Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Підготували Ольга Поманицька, Олена Тельнова