Меморіальний музей І.Ю. Рєпіна

     Меморіальний дім-музей розташований в маленькому будинку часів військових поселень на колишній Нікітінській вулиці (нині – Музейна, 8), де з жовтня 1876 р. по вересень 1877 р. жив Ілля Юхимович Рєпін з сім'єю. Основна увага в експозиції меморіального музею приділяється чугуївському періоду в житті і творчості І.Ю. Рєпіна, а також тісним зв'язкам художника з Україною, які не уривалися протягом усього життя. Невеликі, але змістовні експозиції розповідають про дитячі роки майстра.

     Унікальними є представлені в музеї чотири оригінали ікон, які належать пензлю великого майстра і були написані ним з 14 до 18 років. Вони дуже яскраво характеризують витоки таланту і ранню, майже невідому, творчість художника. Представлені в експозиції і більш пізні роботи Іллі Юхимовича: портрет Маріанни Верьовкіної, малюнки, офорти.

    У фондах музею також наявні крім оригінальних робіт митця, роботи відомих художників рєпінського оточення, таких як В. Сєров, В. Маковський, П. Верещагін, М. Пимоненко, І. Пелевін.

    Світлий одноповерховий будинок, вимощений дворик, сад, обнесений українським тином. По тину влітку в'ються декоративна квасоля і «кручений панич», в саду і під вікнами – улюблені художником різнокольорові мальви, жовто-оранжеві чорнобривці, рожеві і яскраво-червоні півонії.

Передпокій

Іконописна кімната

Вітальня

Майстерня художника