Проект «Я – людина чи електорат? З’ясуємо в музеї» в школах Чугуївського району

Нагадаємо, що завдяки підтримці працівників Чугуївського районного відділу освіти і сприянню адміністрації шкіл в рамках проекту «Я – людина чи електорат? З’ясуємо в музеї» нам вдалось відвідати школи в с. Введенка, Стара і Нова Покровки, дві школи в Малинівці, а також в Кам'яній Ярузі та Есхарі.

Ось як це було:

18 і 19 жовтня ми шукали відповідь на питання "Я - людина чи електорат?" зі старшокласниками аж п'яти шкіл Чугуївського району. Правда, робили то не в музеї, а в самих школах. Майже всі школярі очікували від заходу, що дізнаються для себе щось нове. Але, ми в цьому впевнені, просто освіжали ти систематизували знання про демократію, систему влади в Україні, способи народовладдя. Ці знання вони отримували на уроках історії, правознавства, основ соціології та на інших. Але завдяки нашій чудовій тренерці Вікторії Преображенській відшукували знання в своїй пам'яті в цікавій і незвичній формі. А також складали свої передвиборчі програми. В Новопокровській школі, де ми були після 7 уроку, навіть до дебатів перейшли. І варто зазначити, що дебати були ініціативою самих "кандидатів у Президенти". Це тим більше приємно, якщо врахувати, що діти на нас чекали після уроків і трохи стомились. А це значить, що їм дійсно було цікаво. Сподіваємось, що і корисно.  В Малинівці зіткнулись з хвилею нігілізму. Діти, на диво, дуже негативно налаштовані до політики в цілому. Тому спочатку зустріли нас холодно. Але згодом зацікавилися і склали та  продемонстрували свої програми.

Ще раз дякуємо Вікторії за активну співпрацю, а вчителям і адміністраціям шкіл - за підтримку!

20 жовтня ми знову їздили по школам Чугуївського району з нашим проектом "Я - людина чи електорат. З'ясуємо в музеї". Цього разу запрошеним експертом був Юрій Чумак, представник КВУ та ще купи правозахисних організацій. (Ліричний відступ: фраза пана Юрія «Мені не потрібен порядок. Найкращий порядок в концтаборі! Я хочу, щоб всюди був ПРАВОпорядок» запам’яталась і дітям і вчителям). На нас чекали в Кам'яній Ярузі і в Есхарі. Юрій підготував цікавий захід - перегляд фільму з фільмотеки кіноклубів Docudays UA  "Проголосуйте за мене, будь ласка". Діти не лише подивились фільм про вибори старости в школі в Китаї. А ще і робили свої прогнози про перемогу одного з кандидатів, а ще і шукали відповідь на питання: "Якщо гарна людина нечесним шляхом намагається прийти до влади, щоб працювати на благо людей, то чи гарно це?" І все в товариській обстановці, де немає неправильних відповідей і думок. Особливо порадувала витримка і дітей в Новопокровці, котрі не скористались можливістю розбігтись по домам, а дочекались нас. Не розійшлись і школярі в Есхарі, хоч пан Юрій і дозволив піти з уроку всім, кому не цікаво. Так, справедливості ради треба сказати, що декілька хлопців скористались можливістю покинути нас, але більшість все таки залишилась.

На цьому наші поїздки школами району в рамках проекту закінчились. На нашу думку, нам все вдалось. Принаймні, діти залишали позитивні відгуки.

Варто зазначити, що це не перший досвід співпраці зі школами району. Ми вже їздили по школам з нашим проектом «Вітаємо! Ми – ваш музей» в далекому 2014 році. От і зараз від співпраці залишились теплі враження. Ми готові продовжувати нашу дружбу. А ви? 

 

Фото за посиланням: http://www.repin.in.ua/ru/node/919