Основні напрацювання музею протягом 2014 року

Підтримуючи ініціативу колег про надання публічного звіту для музейної спільноти, Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна публікує свої основні напрацювання протягом 2014 року.

В 2014 році основна увага наукових співробітників музею була звернута на організацію музейних  заходів, присвячених 170-річчю з Дня народження І.Ю.Рєпіна. В рамках святкування протягом року були проведені наступні масові заходи: акція «Словами Рєпіна про головне»; майстер-клас з виготовлення рєпінських писанок  (спільно з Харківським клубом писанкарів); Рєпінський велоквест; флеш-моб «Рєпін – Forever!»; урочиста зустріч на меморіальній садибі; презентація проектів, виконаних студентами Харківського національного університету будівництва і архітектури: «Реконструкція меморіальної садиби Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна» та «Музейний квартал» (меморіальна садиба Художньо-меморіального музею І.Ю. Рєпіна, вул. Рози Люксембург, 8); святкове чаювання «Рєпін запрошує…»; відкриття фотовиставки робіт Володимира Оглобліна «Академічка»; урочисте погашення поштової марки, присвячене ювілею І.Ю. Рєпіна; урочисте закриття XV Міжнародного рєпінського пленеру. Творчим колективом музею був  підготовлений до друку та надрукований каталог  ікон з фондів Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна.

Всі музейні заходи широко рекламуються на сторінках офіційного сайту музею та на музейних сторінках в соціальних мережах, що дозволяє значно збільшити кількість віртуальних відвідувачів музею та швидко доносити до потенціальних відвідувачів музею інформацію та анонси музейних заходів. В рамках підготовки до ювілею  І.Ю. Рєпіна музейні співробітники активно співпрацювали з місцевими та регіональними  ЗМІ, надаючи інтерв’ю та друкуючи науково-популярні статті про І.Ю.Рєпіна. В ювілейному році музей зробив новий крок назустріч відвідувачам. Відтепер у одному із відділів Музею – Художній галереї, всі гості мають змогу користуватись Інтернетом за допомогою вільного доступу до Wi-Fi.

Значна увага була приділена розпочатій після свят реставрації меморіального відділу музею. Протягом 2014 року здійснювались заходи щодо отримання фінансування та реалізації розробленого у 2013 році проекту реставрації меморіального дому І.Ю.Рєпіна (складання бюджетного запиту, ініціатива з визначення замовника, тощо). Паралельно з цим проводилась робота з підготовки нової експозиції меморіальної садиби.

Як і в минулому році найбільш пріоритетним  напрямом роботи  музею була науково-освітня та науково-просвітницька роботи. Великим попитом користувалися цикли музейних занять «Абетка мистецтв», «Оживають речі» та «Народні українські свята». Відвідувачами цих занять стали не тільки школярі чугуївських шкіл, ними зацікавились й харківські туристичні агенції, які привезли до музею значну кількість харківських школярів. В цілому за рік було проведено 100 музейних занять та 111 лекцій різноманітної тематики.

     

      Значно розширився асортимент музейних свят для школярів. В цьому році були розроблені та проведені такі свята, як «Рєпінські витинанки», «Осінній натюрморт», «Дивовечір», «Помічники Святого Миколая», «Рунічні містерії» та інші. В Художній галереї відбулося відкриття й закриття ХV  Міжнародного Рєпінського пленеру.

У  2014  році були відкриті 32 стаціонарні та пересувні виставки, як у самому музеї, так і партнерських в інших музеях та організаціях.  

Свої напрацювання в галузі науково-дослідної роботи наукові співробітники музею оприлюднюють в статтях та виступах на наукових конференціях.  У  2014 році  вийшли в наукових виданнях  та збірниках матеріалів конференцій 15 публікацій  наукових співробітників музею. Ще 9 наукових статей надані в оргкомітети конференцій та в наукові збірники й готуються до друку.

Наукові  співробітники  музею протягом року прийняли участь (очно та заочно) в 15 науково-практичних конференціях, семінарах та круглих столах.

Значна увага була приділена підвищенню кваліфікації наукових співробітників та оволодінню ними новими знаннями на тренінгах та семінарах, таких як «Створення і промоція музейного продукту: практичний досвід і навики тренера»; «Презентаційна продукція і промоція музею" в межах проекту "ProMuseum"; у тренінгу "Формуючи майбутнє: голоси відвідувачів у музеях"; IV Колоквіумі освітньої програми з музеології «Стратегія актуальності: як музею стати потрібним місцевій громаді?» в Державному природознавчому музеї НАН України, м.Львів.

В 2014 році музей реалізував грантовий проект  «Вітаємо, ми ваш музей!», який дозволив провести масштабну рекламно-просвітницьку  акцію  в школах Чугуївського району та вдруге прийняв участь у конкурсі грантів “ProMuseum”  з проектом  «Батьківщина Рєпіна».

В музеї був проведений день відкритих дверей для керівників музеїв при загальноосвітніх навчальних закладах Харківської області в рамках виїзного семінару-практикуму (спільно з ОблСЮТур), та презентація музею і Художньої галереї в рамках проведення «Прес-туру».

Фонди музею  за звітний рік  поповнились на 1088 предметів: 463 предметів основного фонду та  625 предметів  науково-допоміжного фонду. Всі предмети, що надійшли в основний фонд пройшли наукову обробку  та паспортизацію.